Agjenti i Brazalianit Thiago Silva ka pranuar në heshtje rikthimin e tij tek  Milani.

Pikërisht në kohën kur Milani vuan në mbrojtjë nga Franca vjen një lajm i mirë ku ish mbrojtësi kuqezi Silva mund të rikthehet në merkaton e verës.

Brazilianit i mbaron kontrata në fund të sezonit dhe drejtuesit e PSG nuk i kan ofruar rinovim të kontratës sepse nuk bën me pjes në planet e ekipit të tyre i gjendur në këto kushtë Silva dëshiron ti bashkohet Ibrahimovicit për të rikthyen dinjitetin e Milanit aty ku i takon.

Ndërkohe dhe agjenti i Silvas ësht prononcuar në mediat Italiane se Thiago e dëshiron rikthimin e Milanin pasi ai e dashuron ekipin kuqezi.Aktualisht nuk ka asgje konkrete por është e mundur, u shpreh ai .