Barcelona u mposht nga Real Madrid në El Clasico fundjavën e kaluar.

Los Blancos kaloi në epërsi kur Vinicius Jr goditi portierin duke realizuar gol.

Dhe Mariano u fut nga pankina për të goditur Barcelonën kur shënoi golin e dytin per Real Madridit në kohën shtes.

Barcelona ishte larg nga më e mira e tyre gjatë lojës dhe asistenti i Quique Setien, Eder Sarabia, nuk ishte një njeri i lumtur.

Sarabia ishte jashtëzakonisht i animuar në vijën e prekjes dhe ai lëshoi ​​zhgënjimin e tij te lojtarët, përfshirë Antoine Griezmann.

Ai shpërtheu kur Francezi humbi një shans në minutën e hapjes.

“F * cking ferr, Antoine, rrëmbej atë!” Shoot, për hir të f * ck! “, Komentoi ai, për Qëllimin.

Një lojtar pa emër u kritikua gjithashtu: “Ai nuk po bën asnjë nga gjërat që mendohet të bëjë!” Tha Sarabia.

Dhe ai gjithashtu i dha Setien disa këshilla taktike, duke thënë: “Linja jonë mbrojtëse nuk duhet të jetë aq larg, sepse ata gjejnë më shumë hapësirë ​​[midis vijave] dhe Benzema bie brenda dhe e mbledh, dhe pastaj ata na vendosin këmba e pasme ”, tha Sarabia. “Ne kemi nevojë për të kufizuar ato hapësira.”

Loading...

Ai gjithashtu ka parë udhëzime ulëritëse në Lionel Messi në një moment.

Por sjellja e tij nuk ka zbritur mirë me lojtarët e Barcës.

Sipas Cope, ata thuhet se janë të mërzitur me sjelljen prekëse të Sarabia dhe besojnë se ai nuk është personi i duhur për të udhëhequr ekipin nga pankina.

Dhe një lojtar që mendon në atë mënyrë është Messi.

Sipas gazetarit të ESPN, Moisés Llorens, Messi ka pasur një bisedë të vështirë ’me Sarabinë në lidhje me sjelljen e tij në linjën e prekjes dhe i ka thënë saktësisht se çfarë mendon.

Llorens shton se përkundër sjelljes së tij të fortë, Sarabia nuk kishte probleme me askënd deri më tani.

Do të jetë interesante të shihet nëse Sarabia e ul pasionin e tij në anën tjetër në ndeshjet e ardhshme.