Milani godet në merkato i merr me talentin premtues Anderlehtit.

Pas ardhjes se Ibrahimovic duket se shume lojtar jan bindur per nje projekt ambicioz te Milanit dhe tashme lojtaret e rinje dhe premtues duket se nuk e refuzojne me transferimin ne San Siro. Kesaj here kuqezinjtë kan siguruar shërbimet e mesfushorit me tipare sulmuese Alexis Saelemaekers. 20 vjeçari erdhi nga klubi i Anderlecht në kampionatin belg të futbollit.

Ai ka bere nje sezon fantastik dhe shihet si nje talent i se ardhmes.Ai pritet te zere vendin e te larguarit Suso Fernandez.