Milani do të fillojë të diskutojë kontratën e re me sulmuesin Zlatan Ibrahimoviç në fund të sezonit.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Milan ka vendosur të ofrojë një kontratë të re një vjeçare për Ibrahimovic pas ndryshimit të dukshëm pozitiv që Suedezi solli në klub pas ribashkimit të tij.

Klubi konsideron se mbajtja e Zlatan do të jetë akoma fitimprurëse pavarësisht se është në një moshë relativisht të lartë.

Ibrahimoviç është luajtur 9 ndeshje për Milanin pasi u bashkua këtë dimër, pasi ai ka shënuar 3 gola dhe ka realizuar 1 asistim.