Mesfushori Kessie nuk ka pasur nje sezon te mire dhe ka kerkuar largimi nga ekipi i Milanit qe ne merkaton e janarit.
Milani nuk ka nxjerr penge per lojtarin dhe i ka vendosur cmimin 30MLN euro per secilin ekip qe interesohet.

Wolverhampton Wanderers, West Ham United, Monaco dhe Schalke 04 janë skuadrat e interesuara për transferimin e afrikanit.