Mohamed Sissoko beson se Paul Pogba do të “kthehet në Juventus” nga Manchester United, ndërsa ai sheh një Final të Ligës së Kampionëve midis Liverpool dhe Juventusit.

Mesfushori 35-vjeçar i Malit njoftoi pensionin e tij në janar dhe foli për Daily Mail për një nga ish-shokët e tij të skuadrës së Juve, Pogba.

“Unë mendoj se ai do të kthehet te Juventus. Ai do të kthehet për shkak të situatave që kanë lindur. Gjithçka sygjeron që ai do të braktisë Manchesterin dhe Anglinë dhe Juventus është një klub që e njeh atë dhe ku ai është i dashur dhe i respektuar pa kushte, “tha Sissoko.

Kur u pyetën për këshillat e tij për Finalen e Champions League 2020, Sissoko zgjodhi dy nga klubet e tij të vjetra.

Ai luajti për Liverpoolin nga 2005-08, duke kaluar në Juventus në Janar 2008 në verën e 2011.

Loading...

“Unë mendoj se Juventus janë shumë të pajisur. Jurgen Klopp tha të vërtetën: nuk është një periudhë e vetme që përcakton forcën e një klubi.

Juventus ka lojtarë unikë. Unë mendoj se Finalja më e mirë mund të jetë Liverpool – Juventus. Dy klube unike në mentalitet, forcë lojtarësh dhe histori futbolli. Kam qenë me fat që luajta në të dy klubet dhe pata fat.

“Të dy kanë sulme atomike. Liverpool është më i ri, Juventus ka më shumë përvojë. Ne flasim për nivele shumë të larta si në Torino ashtu edhe në Liverpool. “