Pas ardhjes së Amir Rahmanit nga Verona për tek Napoli , drejtuesit Napolitan kan arritur të bindin dhe një tjeter lojtarë Shqiptarë për tu bashkuar ekipit të Gennaro Gattuso-s.

Sipas mediave vendase sulmuesi 19 vjeçar i cili bën pjes tek ekipi zinxhir i kombëtares kuqezi ka spikatur tek të rinjt e Empolit.

Kleis Bozhanaj pritet ti bashkohët ekipit të 19 vjecarvë Napolitan dukë bërë një hap të madh në karrieren e tij.