Milani i është ndalur në barazim përballë Sampdorias në shtëpi.

Ardhja e Ibrahimovic u prit me shumë buje ne Milano por as Ibra nuk mundi të shënontë gol dhe të nxirrte Milanin nga gjendja kaotike që ka ngecur.
Mirpo Milani kishte tjetër fytyrë përballë Samprodias megjithse nuk arriti të shënontë.

Megjithatë Sampdoria kishte disa mundësi të pastra shënimi por nuk arriti ta bënte  përballë Donarumës që ishtë në formë ne ndeshjen e sotme dhe bëri pritje fantastike.
Sulmuesi suedez u aktivizua në mintën e 55 dhe beri një debutim teper të mire por vërehet mosha e tij.