Një dëmtim i parakohshëm (ai për Eden Hazard), një formë fizike në rënie (paralajmëroi Sergio Ramos në Jeddah), një rënie alarmante në lojë (Karim Benzema, Casemiro dhe Dani Carvajal janë në nivelin e stolit), sulmi i një trajneri (Toni Kroos është në rënie), një rival i fuqishëm (megjithëse mendoj se ishte skuadra më e keqe që Pep Guardiola ka trajneruar ndonjëherë) dhe një gjyqtar që nuk do të lejonte që një fëmijë i vetëm nga akademia Valdebebas të luante si burrat në ekipin e parë.

Një dramë dhe një shqetësim shumë i madh. Real Madrid doli në fushë me një maskë, por përfundoi i infektuar nga të këqijat e së kaluarës, duke mposhtur viruse dhe kujtime të javëve fatale që shkatërruan projektet.

Dhe nuk e di nëse ka ndonjë zgjidhje. EShtë e qartë se Real Madrid mund të fitojë ose të hedhë LaLiga Santander kundër Barcelona të Dielën. Por e Mërkura pa diçka që ka kapërcyer ekipin dhe e ka bërë Los Blancos pothuajse të pamposhtur vitet e fundit.

Loading...

Estadio Santiago Bernabeu humbi faktorin e saj të frikës disa kohë më parë. Kushdo që viziton bë fotografi, pikë nokauti. Shenjat e identitetit janë zhdukur dhe, nëse i shtoni asaj mungesë befasie të personalitetit dhe karakterit, nuk mbetet shumë.

Zinedine Zidane beson akoma. Ajo që ne nuk e dimë është nëse të tjerët besojnë në të.