Pas shumë aludimeve për largimin e Pogba-s duket se në merkaton e veres largimi ësht i sigurtë.

Manchester Uniterd janë të gatshëm ta ulin çmimin për ta shitur këtë verë Paul Pogban pas transferimit të Bruno Fernandesit, ka njoftuar “The Sun”. Fernandes është transferuar përfundimisht tek Unitedi për 55 milionë euro nga Sportingu dhe shihet si zëvendësues i Pogbas te “Djajtë e Kuq”.

Per mesfushorin Francez jan të interesuar disa klube europiane, por ne ne krye mbete Juventusi që e beri një nder mesfushorët më të mirë në botë.