“Italia është si shtëpia e Pogba. Ai nuk do ta vriste mendjen të kthehej te Juve, por do të shohë se çfarë do të ndodhë pas euros, “u tha Raiola gazetarëve pasi Juventus barazoi 1-1 me AC Milan të enjten.

“Paul dëshiron të luajë në nivelin më të mirë, por ai nuk mund të shpëtojë nga Manchester United nëse ata janë në një situatë të vështirë.”

Të dy Pogba dhe Raiola bënë tituj në para-sezonin e vitit të kaluar duke deklaruar se ai ishte gati për një sfidë të re mes lidhjeve të forta me Real Madrid.

Asnjë transferim nuk do të materializohej me Djajtë e Kuqë që thuhet se dëshirojnë një tarifë transferimi prej 150 milion £ (195 milion dollarë) për fituesin e Kupës së Botës.

Ndërsa Raiola ka nxitur edhe një herë spekulime për të ardhmen e klubit të Pogba, vetë lojtari do të jetë i vendosur të bëjë përshtypje pasi të kthehet nga dëmtimi me mesfushorin e Valencias, Geoffrey Kondogbia i sigurt se ish-shoku i tij i skuadrës do të befasojë tifozët, sapo të kthehet në fushë.

Loading...

“Unë nuk shqetësohem për Paulin,” i tha Kondogbia Goal. “Ai ka treguar, më parë, se është një futbollist i shkëlqyer që di të bëjë gjëra të mëdha.

“Ne e njohim futbollin; pasi të mos jeni në fushë aq shumë, ose nëse jeni të dëmtuar, ose nëse rutina juaj bie, atëherë njerëzit automatikisht mund të fillojnë të harroni.

“Futbolli ka qenë gjithmonë i njëjtë, por duke e njohur atë shumë mirë në aspektin e futbollit, dhe në një nivel njerëzor, ai është dikush që gjithmonë do të shkëlqejë.

“Ai gjithmonë do të befasojë spektatorët sepse ka këtë forcë karakteri dhe këtë forcë mendore. Ai ka gjithçka për të. “