Chelsea qëndron gjashtë pikë përpara Manchester United ndërsa palët shkojnë kokë më kokë në Stamford Bridge në betejën për kualifikimin e UEFA Champions League.

Të dy skuadrat janë në kërkim të një fitore të parë në katër përpjekje, ndërsa Man Utd mund të plotësojë dyshen ndaj skuadres pritëse.

Skuadra e Frank Lampard kthehet nga pushimi i tyre dimëror me shpresën për të ringjallur formën e tyre të hershme të sezonit, me Blutë që kanë fituar vetëm një nga pesë daljet e tyre të mëparshme të ligës. Chelsea luajti një barazim emocionues 2-2 me Leicester për herë të fundit jashtë, dhe të hënën sinjalizon fillimin e një periudhe të vështirë tre-lojë në të cilën ata marrin në United, Tottenham dhe Bayern Munich në ndeshjet e njëpasnjëshme.

Man United do të jetë në gjendje të keqe për t’u rikthyer në mënyrat e fitores, pasi nuk arriti të fitojë ndonjë nga tre ndeshjet e mëparshme të ligës. Mbështetësit e udhëtimit do të jenë të etur për të marrë një paraqitje të shkurtër të djalit të ri Bruno Fernandes gjithashtu, pas debutimit të tij mjaft të ulët kundër Wolves.

Formacionet e mundshme.