Aaron Ramsey duket se do të largohet nga Juventusi më shpejtë se që është pritur.

Lojtari që ju bashkua gjatë merkatos së verës nga Arsenali me parametra zero.
29-vjeçari nuk ka gjetur shumë hapsira në formacionin e Sarrit dhe ka zhvilluar vetëm 18 ndeshje në të gjitha garat dhe ka realizuar 2 gola.

Gazeta Italiane Tuttosport ka raportuar së Ramsey po mendon largimin në merkaton e verës për një rikthim të mundshëm në Angli.

Klubet Angleze kan shprehur interesim për mesfushorin uellsian, ku spikat Manchester United dhe Evertoni dhe pritet që ta shes për rreth 40 milione euro, pasi ai u mor falas.