PSG: 7 kontratat e lojtarëve skadojnë
Shtatë lojtarët, kontratat e të cilëve skadojnë në Paris nga muaji qershor janë: Edinson Cavani, Thiago Silva, Thomas Meunier, Layvin Kurzawa, Adil Aouchiche, Tanguy Kouassi dhe Eric Maxim Choupo-Moting. Ekipi drejtues i PSG do të ketë muajt e ardhshëm për të bindur ata që duan të vazhdojnë të zgjasin me vete, ndërsa të tjerët do të jenë të lirë të thonë mirupafshimet e tyre.


Ata që pothuajse me siguri nuk do të rinovohen janë Silva dhe Cavani. Braziliani do të kthehet 36 vjeç nga ana e sezonit të ri, ndërsa sulmuesi uruguaian tashmë e ka bërë të qartë se dëshiron të largohet nga kryeqyteti francez sa më shpejt që të jetë e mundur. Kalimi në kryeqytetin spanjoll ra para se të mbyllet dritarja e dimrit më 31 janar.