Kampionët francez ishin afër të merrnin një fitore të madhe me rikthim të çmendur në ndeshjen ndaj Amiens, e cila prodhoi tetë gola.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Sehrou Guirassy (5’, 90+), Gael Kakuta (29’) dhe Fousseni Diabate (40’) për vendasit, ndërsa Anderr Herrera (45’), Nianzou Kouassi (60’, 65’) dhe Mauro Icardi (74’) për PSG-në.