PSG kërkon 30 milionë euro që ta lërë të lirë bomberin e saj Edinson Cavani.

Edinson Cavanit i përfundon konrata në fund te sezonit , por këmbgulja e Atletiko Madridid e ka shtyrë PSG ti vendosi një cmim lojtarit per merkaton e janarit i cili eshte 30 milion euro kush deshiron te marri sherbimet e lojtarit.

Skuadra e Madridit ka shprehur gadishmerin per ta transferuar ne janar deri ne 10 milion euro duke pare qe ne fund te sezonit ai mund te largohet me parametra zero duke qene se Cavani ka humbur vendin e titullit dhe nuk deshiron te qendroje me tek kampionet Francez.