Ivan Rakitic është lidhur shpesh me një transferim në Torino por që nuk u arrit as në merkaton e janarit. Ai u shpreh gjithashtu që Pjanic është një ndër mesfushorët më të nënvlersuar në botë.

Rakitic dha një intervistë për Bleacher Report dhe komentet e tij kanë nxitur spekulime edhe një herë mbi një transferim në Serie A.

Jose Mourinho u shpreh për mua që jam më i nënvlersuari por un dua të them që përvec meje më shumë i nënvlersuar është Pjanic.

Ai u shpreh për mëssin dhë për dëshirën për të luajtur përkrah Ronaldos.
“Messi është lojtari më i miri i të gjitha kohërave dhe është fantastike të luash përkrah tij”.
“Natyrisht që do të doja të luaja me Ronaldon, ai është një nga lojtarët më të mëdhenj në historinë e futbollit”.