Goli i Milot Rashicës eliminon Borussia Dortmundin dhe dërgon Werderin në çerekfinale.

Ndeshja cerekfinaliste midis Werder Bremen dhe Borussia Dortmund përfundon 3-2 dhe kesaj here ndeshjen e vendos talenti Shqiptarë Milot Rashica.

Werder Bremen ka shënuar edhe golin e tretë kundër Dortmundit në Kupën e Gjermanisë duke e bërë të pavlefshëm finalizimin e Erling Haaland. 

Kosovari pas merr një pasi i drejtohet zonës dhe me një goditje tokazi nuk i jep asnjë shans portierit mik duke i çuar shifrat në 3-1.