Reali i Madridit mësohet se ka kompletuar edhe ofertën zyrtare për 24-vjeçarin. Plot 105 milionë euro të vendosur në tryezën e Igli Tare dhe presidentit, Claudio Lotito, i cili e konsideron serbin si të pashitshëm.

Megjithatë, oferta është tepër bujare dhe vështirë se do të refuzohej. Kontrata e Milinkoviç skadon në vitin 2024, por Reali drithëron. Savic nuk është për herë të parë në listën e dëshirave të Realit. Milinkovic u kërkua prej gjigantit spanjoll edhe në merkaton e verës, megjithatë këmbëngulja e tyre nuk bindi Lotiton.
Tani siç duket eshte momenti dhe oferta e duhur per te pasur “divorc” midis Savic dhe Lazio-s.