Real Madrid dhe Manchester City do të takohen këtë të mërkurë në ndeshjen e parë të kampionatit të tyre të 16-të të Ligës së Kampionëve, me Zinedine Zidane të vendosur për të shkuar me një sulm dy-njeri të Gareth Bale dhe Karim Benzema.

Los Blancos do të përpiqet të përfitojë nga mbështetja e tifozeve në Estadio Santiago Bernabeu përpara se të udhëtojë për në Angli për ndeshjen e dytë pas disa javëve.

Një fokus i madh do të jetë në dy stendat përkatëse ndërsa Zinedine Zidane del kundër Pep Guardiola. Të dy trajnerët kanë treguar publikisht respekt dhe admirim për punën e njëri-tjetrit në epërsinë e kësaj ndeshje.

Ndeshja mes Real Madrid dhe City do të drejtohet nga gjyqtari italian Daniele Orsato.

Formacioni i mundshëm i Real Madridit: Thibaut Courtois; Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Ferland Mendy; Luka Modric, Casemiro, Toni Kroos, Isco; Gareth Bale, Karim Benzema.

Rreshtimi i mundshëm i Manchester Cityt: Ederson; Kyle Walker, Fernandinho, Aymeric Laporte, Benjamin Mendy; Ilkay Gundogan, Rodri Hernandez, Kevin De Bruyne; Riyad Mahrez, Sergio Aguero, Bernardo Silva.