Real Madridi dhe Atheltic Bilbao i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen e tyre në kuadër të javës së 18-të në La Liga.

Takimi që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet në stadiumin ‘Santiago Bernabeu’.

Los Blancos janë tejet të motivuar për këtë takim, pasi në Camp Nou arritën të marrin një pikë ndaj Barcelonës.

Por, Zinedine Zidane në këtë takim do të jetë pa Marco Asension, Eden Hazardin, Lucas Vazquez, Marcelon e James Rodriguez që janë të lënduar, ndërsa Casemiro ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Në anën tjetër, Bilbao do të jetë pa, Iker Munianin dhe De Marcos që janë të lënduar, ndërsa Capa ka plotësuar po ashtu numrin e kartonëve.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen