Marco Asensio raportohet se është rikthyer në skuadrën e Real Madridit në listën e Champions League, sipas pretendimeve të fundit në Angli dhe Spanjë.

Asensio u rikuperia nga një dëmtim të rëndë në gju gjatë një turneu në Shtetet e Bashkuara dhe i është nënshtruar një operacioni që e ka detyruar atë të qëndroj jashtë për të gjithë sezonin.

Sipas botimit britanik, Sports Mole, Los Blancos kanë përfshirë këmbët e majta në listën e tyre të Champions League pasi dërguan Alvaro Odriozola tek Bayern Munich me huazim.

Edhe pse ai do të grumbullohet në skuadrën e Ligës së Kampionëve, Asensio do të anashkalojë ndeshjen e parë të Realit kundër Manchester Cityt dhe i jepet mundësia më e vogël për t’u rikthyer në ndeshjen e kthimit.

Spanjolli ka shënuar gjashtë gola në 27 paraqitjet në Ligën e Kampionëve për Real Madrid, me dy prej tyre rezultuan fituesit.