Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, është një prej futbollistëve më të kërkuar të momentit, ndërsa gjiganti katalunas, Barcelona, është duke bërë plane për transferimin e tij.

Sulmuesi i Interit , Martinez po bën një sezon të shkëlqyer tek Zikaltrit nën drejtimin e Contes.Shume top klube europiane jan hedhur në sulm për ta “rrembyer” yllin Zikalten ku ne krye te listes jan Barcelona,Manchester City dhe Real Madrid.

Për më shumë, sipas TyC Sports, Los Blancos janë të interesuar që t’ia paguajnë klauzolën lojtarit pas mbylljes së sezonit aktual.

22-vjeçari Argjentinaz ka një klauzolë me klubin e Interit që hyn në fuqi gjatë verës se 2020 e cila është 111 milionë euro dhë këtë shumë jan të gatshme ta paguajnë qoftë Reali , Barcelona apo dhe Manchester City.

Por Reali shfaqet pretendent pas do ti ofrojë një pagë prej 14 milionë eurosh në sezon e cila do të jetë 5 herë më e madhe se ajo qe merr tek Interi.