Real Madrid nuk ka gjetur akoma nje lojtar që të zevendesoje mungesën që ka lënë Cristiano Ronaldo në sulm.

Drejtuesit e klubit jan dukë punuar për të sjell një lojtar të kalibrit të lartë.
Mediat Angleze shkruajnë se Reali ka hedhur sytë nga Raheem Sterling .
Sulmues i Anglez akoma nuk ka arritur të rinovojë kontratën me Manchester Cityn e cili i skadon në veren e vitit 2023.

Drejteusit Madrilen jan ta gatshëm të paguajn një shumë të majme dhe ti ofrojnë një pagë të mire Sterling që ta bindin për tju bashkuar “Galatikëve”.