Eden Hazard pritej të kthehej, por jo që në fillim. Marcelo u kthye me rrezikun që mbart, me ekipet e opozitës që dinin të sulmonin anën e tij. Gareth Bale filloi por, me tendencën e tij për të mos u shfaqur, kjo është gjithashtu një veprim i rrezikshëm gjithashtu.

Të dy Marcelo dhe Bale duken si lojtarë të ndërprerë. Hacka e shëmtuar e Bale në Rafinha nënvizon se sa i prerë është në të vërtetë. Gjërat po bien për të. Real Madrid e bëri jetën e tyre të vështirë në të dyja pjesët.

Mungesa e vëmendjes dhe energjisë e tyre u ndëshkua me një barazim që dobëson pozicionin e tyre përpara El Clasico.

Nëse Real Madrid nuk e dikton lojën, nëse lëshon mbrojtje, atëherë kushdo mund të shënojë kundër tyre. Celta VIgo e bëri atë dy herë, me Los Blancos shënoi dy herë kundër tyre për shkak të një penalltije.

Real Madrid e bëri pjesën tjetër me një mungesë të gjumit dhe dukej më pak ide. Një ditë e keqe.

LaLiga Santander ka Cesar Luis Menotti dhe Carlos Bilardo. Ata janë Quique Setien dhe Jose Bordalas.

Loading...

Ata nuk janë në lartësitë e dy të tjerëve jo në dialekt dhe as trofe, por e urrejnë njëri-tjetrin dhe nuk e fshehin atë. Ata përfaqësojnë dy rryma, dy shkolla të futbollit që kanë koncepte të kundërta.

Fitorja e Barcelonës me vetëm një gol tregon një triumf për stilin e tyre, megjithëse linjat u mjegulluan të Shtunën. Blaugrana fitoi por Getafe pothuajse i tronditi ata.

Kishte bilbil nga turma vendase dhe Marc-Andre ter Stegen u bë një pasues i shkëlqyeshëm me këmbët me ekipin e tij shpesh i detyruar të kthehej në portierin e tyre.

Bordalas me siguri po i lëpinte buzët duke parë anën e Setien të shpikte një ngarkesë pasimesh.

Santiago Canizares tha në Cope se numërimi i kalimeve ishte bërë një biznes për Setien. Do të shohim nëse ato pengojnë ose ndihmojnë. Deri më tani nuk ka qenë më shumë sesa të duash.