Real Madrid është duke parashikuar një goditje te madhe gjatë merkatos së veres.

Sipas Le10Sport , Real Madridi është duke kontaktuar me perfaqësuesit e Sadio Mane.

Skuadra galaktike është në mungesa në fazën e sulmit.Në fund të sezonit pritet që të largohen disa lojtarë kryesore dhe reali kërkon të forcojë ekipin dhe rigjej formen e tyre me përforcime të reja.

Pas Hazard ,Zinedin Zidane ka bëre me dije Sadio Mane qe e deshiron ta kete ne ekipin e tij.
Por nga ana tjeter shihet si e vështir që liverpool të lëshoje nga duart një lojtar me potencial kaq të madh.Gjithashtu Mane gëzon raporte te shkëlqyera me klubin.