Ante Rebic pranon se Zlatan Ibrahimoviç “pati një ndikim të fortë në një nivel psikologjik” për Milanin, pasi përballen me Interin në derbin këtë mbrëmje.

“Derbi është një lojë e madhe. Ne jemi përgatitur mirë gjatë gjithë javës, kemi analizuar me kujdes kundërshtarët tanë dhe shpresojmë të fitojmë fitoren, “tha Rebic për Milan TV dhe Rai Sport.

“Ekipi ndryshoi shumë në janar me lojtarë të rinj që hyjnë si Ibrahimoviç, Simon Kjaer dhe Asmir Begovic.

“Ibrahimoviç pati një ndikim të fortë në një nivel psikologjik, pasi përvoja e tij ndihmon vërtet pjesën tjetër të grupit.

“Gamedo ndeshje është e rëndësishme këtë sezon, ne do të përpiqemi të fitojmë sonte dhe në çdo ndeshje që luajmë.”