Ne media ka disa ditë qe aludohet por mesa duket po shkon drejt zyrtarizimit.

Rey Manaj do jete pjes e sulmit te Barcelones.Sipas gazetave sportive spanjolle Rey Manaj do i bashkohet ekipit te Barcelones B.Pas nje sezoni te mire realizuar nga Shqiptari i cili ka shenaur 2 gola nga 9 ndeshje te realizuara.
Lushnjari ka një kontratë me Albacete deri në vitin 2024, por Barcelona e tërheq së tepërmi dhe në ditët e ardhshme pritet të prezantohet te skuadra e re. Kjo do të ishte padiskutim maja e karrierës për Manaj, i cili më parë ka veshur fanellat e Cremonese, Inter, Pescara dhe Granada.