Ronaldinho po relaksohet duke nënshkruar autografe dhe duke pirë alkool në një burg paraguai.

Ende nuk e kam idenë se si një nga burrat më të famshëm në Brazil mendoi se mund të futej në Paraguai me një pasaportë të rreme paraguaneze. Flamuri i BraziliFlag i Paraguajit

Avokatët e Ronaldinho ofruan një lidhje pasurore si kartën e tyre të nxjerrjes nga burgu për ish-futbollistin në seancë.

Por gjykatësi vendosi se 600,000 gaf nuk ishin të mjaftueshme për të garantuar që hetimi të mund të vazhdonte nëse Ronaldinho do të vihej në arrest shtëpiak.

Kthimi i gjykatës preku gjithashtu vëllanë e ish-yllit të Brazilit Roberto i cili u arrestua së bashku me motrën e tij të Premten e kaluar pasi prokurorët thanë se kishin përdorur pasaporta të fiksuara për të hyrë në vend dy ditë më parë.

Dyshja po mbahen në të njëjtën qeli policie në një ndërtesë me 192 të burgosur të tjerë.