Amir Rrahmani ka bere nje sezon fantastik tek Verona , kjo paraqitje ju ka rene ne sy shume ekipeve kryesore e sidomos atyre italiane, me ne kry Interin dhe napolin, por napoli ka bere tenativa kontreke qe duket se ka arritur akordin me lojtarin.

Sipas asaj që raporton “TuttomercatoWeb”, ish futbollisti i Partizanit në Kategorinë Superiore do të bashkohet me klubin ku aktivizohet edhe shqiptari tjetër, Elseid Hysaj në fundin e sezonit aktual.

Me Napolin, Rrahmani pritet të firmosë një kontratë pesë vjeçare. Ndërkaq, gjithçka që mban peng këtë marrëveshje është akordi me Veronën, i cili ende mungon.
Gjithashtu napoli shpreh interes per mbrojtesin tjeter Shqiptare Marash Kumbullën por per Kumbullën ka shume konkurence ky pretend i fortë eshte ekip i Interit.