Qendërmbrojtësi i Juventusit Daniele Rugani pritet të jetë përforcimi i parë te Leicester City ne merkaton e janarit.

Daniele Rugani ka pasur pak minuta kete sezon tek juventusi shkak për këtë jan hapsirat e vogla pasi juventusi ka 2 qendermborjtesit ndër me te mirët ne botë.Edhe pas demtimit Chielinit Juventusi bëri 2 afrime të reja ne ekip , mbrojtësin De Ligt nder talentet me te ri te mbrojtes, dhe Demiral qe duket se ka tiparet e Chielinit por dhe ai duket te jete i destinuar te qendroje larg Juventusit.

Rugani i është bashkuar ekipit te Juventusit qe prej vitit 2015,gjithashtu ka edhe 7 prezenca me perfaqesuesen Italiane.

Leicesteri është i gatshëm të paguajë 30 milionë euro për kartonin e tij dhe ka mposhtur konkurencen me Arsenalin.