Sampdoria do të jetë nikoqiri i Juventusit për përballjen në kuadër të javës së 17-të në Serie A.

Ndeshja që fillon në ora 18:55, do të zhvillohet në stadiumin ‘Stadio Luigi Ferraris’, derisa Zonjën e Vjetër e pret një përballje e vështirë.

Për këtë takim, Sampdoria nuk mund të llogaris në Bartosz Bereszynski që është i lënduar dhe Ronaldo Vieira që ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Në anën tjetër, Maurizio Sarri do të jetë pa, Rodrigo Bentancur shkaku i kartonë të verdhë, Giorgio Chiellini, Sami Khedira dhe Wojciech Szczesny, që janë të lënduar. Formacioni startues i Juventusit: Buffon, Danilo, Demiral, Bonucci, Alex Sandro, Rabiot, Pjanic, Matuidi, Dybala, Ronaldo, Higuain.


Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen
Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen
Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen
Linku 4 -Shiko ketu ndeshjen