Sarri nuk heq dore nga lojtaret qe i ka pasur nen drejtim pas Higuan ai eshte i apasionuar pas Hysajt dhe do me patjeter ta ket nen urdherat e tij ne skuadren Bardhezi.

Sipas mediave Italiane,behet me dije se Sarri e shikon Hysajn si lojarin ideal per mbrojtje ne krahun e djathte.Shihet si ngjarje e mundur per shkak se De Sciglio pelqehet nga tranjeri Italian i Napolit dhe mund te behet nje shkembim midis Hysajt dhe De Sciglio.