Pas ndeshjes se madhe midis Barcelones dhe Real Madridit qe u nda ne barazim 0-0. Ter Stegen mund të largohet nga Barcelona ne fund të qershorit 2022 pasi atëher i mbaron kontrata.Ai u shpreh per mediat spanjolle:

“Në futboll asgjë nuk është e sigurt dhe nuk e di se çfarë mund të ndodhë. Kështu që nuk mund të garantoj për asgjë”, ka deklaruar portieri gjermani i Barcelones.

Megjithatë ai u shpreh shume i lumtur që ndodhet ne kampin katalanas.

“Jam shumë mirë këtu, por po them se për të ardhmen nuk mund të flas”, u shpreh Ter Stegen.