David Silva ka vendosur të largohet nga Manchester City në fund të këtij sezoni.

Mesfushori i cili ka qëndruar për 10 vite në skuadrën e Manchester City.Ai ka pasur shum oferta dhe nga klubet europiane por ka vendosur te luaj ne futbollin amerikan.


Ai do ti bashkohet klubit te Beckham pikërisht ky i fundit e ka bindur të luajë tek Inter Miami ne MLS.