Ndeshjet e 1/8-es të Ligës së Kampionëve janë parashikuar nga një superkompjuter.

Shorti i muajit dhjetori vuri përballë disa ekipet të shkëlqyeshme.

Një nga to është edhe Manchester City kundër Real Madrid. Man City nuk ka qenë në maksimumin e tyre në Premierligë nën Pep Guardiola por mbetet një nga pretendentët kryesorë për Ligën e Kampionëve.

Ndeshje tjera të rëndësishme janë ato mes Chelsea – Bayern dhe Atletico – Liverpool.

Një superkompjuter ka parashikuar çdo ndeshje të këtij raundi dhe rezultatet kanë qenë befasuese.

Borussia Dortmund vs Paris Saint-Germain

Ndeshja e parë: Dortmund 1-2 PSG
Ndeshja e dytë: PSG 2-1 Dortmund

Paris Saint-Germain fiton 4-2 në total

Real Madrid vs Manchester City

Ndeshja e parë: Real Madrid 1-1 Man City
Ndeshja e dytë: Man City 3-1 Real Madrid

Manchester City fiton 4-2 në total

Atalanta vs Valencia

Ndeshja e parë: Atalanta 1-1 Valencia
Ndeshja e dytë: Valencia 2-1 Atalanta

Valencia fiton 3-2 në total

Atletico Madrid vs Liverpool

Loading...

Ndeshja e parë: Atletico Madrid 1-0 Liverpool
Ndeshja e dytë: Liverpool 2-1 Atletico Madrid

Barazim 2-2 në total – Atletico Madrid kualifikohet falë golit si mysafir

Chelsea vs Bayern Munich

Ndeshja e parë: Chelsea 1-2 Bayern
Ndeshja e dytë: Bayern 2-0 Chelsea

Bayern Munich fiton 4-1 në total

Lyon vs Juventus

Ndeshja e parë: Lyon 1-2 Juventus
Ndeshja e dytë: Juventus 2-1 Lyon

Juventus fiton 4-2 në total

Tottenham Hotspur vs RB Leipzig

Ndeshja e parë: Spurs 2-1 Leipzig
Ndeshja e dytë: Leipzig 1-0 Spurs

Barazim 2-2 në total – RB Leipzig kualifikohet falë golit si mysafir

Napoli vs Barcelona

Ndeshja e parë: Napoli 0-3 Barcelona
Ndeshja e dytë: Barcelona 3-1 Napoli

Barcelona fiton 6-1 në total.