Paris Saint-Germain po lidhet me të dy trajnerin e Juventus, Maurizio Sarri dhe paraardhësin e tij Massimiliano Allegri, pasi Thomas Tuchel përballet me një të ardhme të pasigurt.

Gazetari i La Gazzetta dello Sport, Nicolò Schira ka raportuar se PSG mund të jetë duke kërkuar në Itali në kërkim të trajnerit të tyre të rradhës në Parc des Princes.

Taktiku gjerman Thomas Tuchel ka qenë në vështirësi për të bindur në Evropë dhe një humbje 2-1 në ndeshjen e parë kundër Borussia Dortmund në Champions League nuk e ka ndihmuar atë të sigurojë të ardhmen e tij në kryeqytetin francez.

Juventus është lidhur me një lëvizje për trajnerin e Manchester Cityt Pep Guardiola dhe thashethemet janë forcuar nga klubi i Premier League duke u ndaluar nga Champions League për dy sezonet e ardhshme – një vendim që Qytetarët kanë konfirmuar se do ta apelojnë.

Nëse Sarri do të bëhej i disponueshëm, Schira shkruan se ai do të ishte një objektiv i mundshëm në PSG, ndërsa paraardhësi i tij në Allianz Stadium gjithashtu ka qenë i lidhur me punën.

Loading...

Allegri ka qenë pa punë pasi që u zëvendësua nga Sarri në Zonjën e Vjetër dhe zbuloi dje se do të rikthehet në sezonin e ardhshëm.

Ai mohoi lidhjet e raportuara me punën në Paris dhe tha se ai nuk ka qenë në kontakt me gjigandët francezë, por thashethemet vazhdojnë të dalin në sipërfaqe.