Tottenhami mposht Cityn duke ia “shuar” shpresat për titull.

Tottenham ka fituar kundër Manchester Cityt në javën e 25 të Premier Ligës dukë ja zbehur mundësin për të qënë në garë për titullin kampion.
Debutim ëndrrash a i Steven Bergëijn i cili realoi golin që në ndeshjen e parë të tij  në minutën e 63-të ndërsa për qëtësin e skuadrës mendoj Heung-Min Son në minutën e 71-të.

Megjithatë Citizenz u dukën agresiv gjatë gjith lojës dhe pse në minutën e 60 u ndëshkuan me karton të kuq Oleksandr Zinchenkos.