Pas barazimit ne fushen e lojes tranjeri i barcelones shprehet per mediat se Real madrid eshte skuader e madhe, dhe se kan bere nje paraqitje dinjitoze dhe teper te larte.
“Gjëja më normale është se Real Madridi luftoi deri në fund dhe jo ajo që ne kemi vënë pesë mbrojtës mbrapa.Ata zhvilluan një presion të lartë në pjesën tonë, por ne krijuam lojën tonë dhe dolëm në disa raste para golit të tyre, por nuk arritëm të shënonim”, u shpreh Valverde per mediat spanjolle.