Zinedine Zidane mund të vendosë të kthehet te Juventus në një fazë në të ardhmen e afërt për një ribashkim me Cristiano Ronaldo, thotë Steve McManaman.

Legjenda Franceze eshte duke bere nje sezon fantastik tek Reali

Ish-anësori i Madridit i tha HorseRacing.net: “Do të ishte një goditje tronditëse për Los Blancos nëse ai largohet nga klubi.

“Ai është rikthyer sërish këtë vit – Unë e di se ai është rikthyer në formacionin e tij të provuar dhe të testuar të Toni Kroos, Casemiro dhe Luka Modric, por ai gjithashtu po merr rezultate të mira.

“Ai fitoi Supercopa kohët e fundit, ai është kryesori i ligës tani dhe sigurisht që ata e kanë marrë Manchester Cityn në Ligën e Kampionëve.

“Ai është larguar më parë kështu që unë mendoj se kur ai e përsëriti punën, atij i duhet të ishin dhënë premtime të caktuara për gjëra të ndryshme.

“Nëse premtimet prishen, atëherë ai mund të largohet përsëri. Ai është një njeri me dëshirë të fortë dhe nuk vuan budallenj me kënaqësi. Nëse ka dikush që mund të ecë larg, do të jetë Zizou.

“Do të jetë interesante të shihet se çfarë ndodh atje pasi që ai nuk ka luajtur mezi ndonjë nga lojtarët që ka blerë gjatë verës.

Loading...

“Luka Jovic nuk ka luajtur , ai është rikthyer te Karim Benzema i cili është pabesueshëm këtë vit, kështu që unë mendoj se ai dëshiron një fjalim më të madh për transferimet, por siç e dimë në Spanjë, lojtarët vijnë dhe shkojnë.

Presidenti dhe drejtori sportiv ndonjëherë zgjedhin lojtarët e tyre dhe ua japin dhuratë menaxherëve, kështu që ne do të presim dhe do t’i shohim.

“Nëse ai fiton ligën dhe largohet, atëherë do të ketë një radhë klubesh që do të dëshironin që ai të ishte menaxheri i tyre.

“Sa i përket lidhjeve me Juventusin, ai luajti për ta, ai flet italisht dhe ai është një hero atje, kështu që do të ishte e lehtë për të atje. Për shkak se Juventus janë kaq dominues, ai e njeh shumë mirë Cristiano, ai i njeh shumë mirë lojtarët.

“Nuk e di se si mendohet Maurizio Sarri te Juventus, por ata po luajnë shumë mirë për momentin. Ata janë në krye të ligës pavarësisht se janë pak më afër se normalja.

“Unë mendoj se Zizou mund të merrte ndonjë punë në këtë moment. Ai do ta merrte punën e PSG nëse e dëshironte, ai me siguri do ta merrte punën e Bayern Munich nëse e dëshironte. Të gjithë do ta dëshirojnë atë për shkak të rekordit të tij dhe asaj që ai ka arritur në një kohë kaq të shkurtër. “