Dy nga shënuesit e golave më të frytshëm të gjeneratës së tyre do të takohen për herë të nëntë në karrierën e tyre përkatëse. AC Milan pret Juventusin në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Coppa Italia dhe kjo do të thotë që 38-vjeçari nënshkrimin e fundit të Milanit Zlatan Ibrahimovic dhe sulmuesi 35-vjeçar i vitit të dytë të Juve, Cristiano Ronaldo do të përballen me hera e parë që nga nëntori 2015.

Përpara kësaj ndeshje shumë të pritshme të Coppa Italia, i hedhim një sy konfrontimeve të Cristiano Ronaldos dhe Zlatan Ibrahimovic.

Ndeshja e parë e gjysmëfinales së Coppa Italia do të rikthejë përballjen emocionuese mes Cristiano Ronaldo dhe Zlatan Ibrahimovic. Ky është rivaliteti që ne presim për një kohë, pasi që sulmuesi suedez u kthye në Itali.

AC Milan do të vizitojë Juventusin të enjten, ne kemi tashmë mbulimin e plotë të kësaj ndeshje të pritshme. Por duhet të flasim për dy yjet kryesore të kësaj loje në mënyrë më të detajuar, ata kanë një histori të gjatë midis të dyve.

Ronaldo ka dorën e sipërme pothuajse në çdo aspekt të përballjeve të tyre të ndryshme, por Zlatan është ende një kundërshtar i frikshëm. Edhe para kësaj ndeshje, ne besojmë se ylli portugez ka një avantazh të lehtë mbi legjendën e kuqezinjve.

Loading...

Kjo është nëse Maurizio Sarri vendos të përdorë Ronaldon në fillim të tij XI për ndeshjen. Menaxheri italian la të kuptohej për një prehje të mundshme të yllit të tij më të madh, por kjo do të largonte një tjetër përballje të madhe mes këtyre dyve.

Kjo është ndeshja e parë e gjysmëfinales së Coppa Italia, është në rrezik një trofe dhe Juventus duhet ta marrë atë me seriozitet. Cristiano Ronaldo është pjesë e listës së thirrjeve, por ne nuk do ta dimë nëse ai do të fillojë.