Bayern konfirmon se Lewandowski është do të jete jasht fushave për katër javë pasi pësoi një dëmtim në gju kundër Chelsea të martën.

Lewandowski copëtoi pjesërisht buzë tibiale në nyjen e gjurit të majtë gjatë fitores 3-0 të Ligës së Kampionëve ndaj Chelsea të martën në mbrëmje, dhe ka të ngjarë të humbasë ndeshjen e kthimit.

Sidoqoftë, Bayern do të jetë i bindur të përfundojë punën jashtë muajit të ardhshëm për të rezervuar vendin e tyre në çerekfinalen e Champions League, me një avantazh 3-0.

Kombëtarja polake gjithashtu do të humbasë në çerekfinalen e DFB-Pokal me Schalke, si dhe një numër ndeshjesh të Bundesligës.

Ai mund të kthehej pas pushimit të ardhshëm ndërkombëtar, me Bayern të vendosur të përballet me Borussia Dortmund në një largim të mundshëm të titullit më 4 prill.

Bayern kryeson RB Leipzig me një pikë në krye të tabelës, me Dortmundin tre pikë më tej.

Loading...

Deklarata e Bayernit
Robert Lewandowski pësoi një thyerje të buzës së këmbës në nyjen e gjurit të majtë në fitoren 3-0 të Bayernit te Chelsea dje.

Ky ishte rezultat i një ekzaminimi të thelluar nga mjeku i Bavarisë, Dr. Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt pasi u kthye nga Londra këtë të Mërkurë.

Pas dhjetë ditësh imobilizimi të suvasë, fillon trajnimi i ngritjes. Koha totale e joproduktive do të jetë rreth katër javë.

Ku është buza e shinit? (Shihni më poshtë, por jo diagnozën e Lewandowski)