Policia e Parisit ka konfirmuar ndeshjen e 2-të të përplasjes së PSG & Dortmund në UCL, që do të luhet pas dyerve të mbyllura.

Loja do të luhet akoma në 11/03/2020 21:00.

Dortmund fitoi në ndeshjen e parë 1 me 2-1 në shtëpi falë shtrëngimit të Haaland.

Ndeshja e ligës së PSG në Strasbourg të Shtunën u shty për shkak të kërcënimit të koronavirusit në Francë.

Qeveria franceze ka ndaluar përkohësisht ngjarjet e ndjekura nga më shumë se 1.000 njerëz në vazhdën e përhapjes së koronavirusit në të gjithë vendin dhe Evropën.