Tottenham Hotspur kan pesuar një goditje të madhe pas dëmtimit te konfirmuan se Son Heung-min ka thyer krahun.

Ylli i Koresë së Jugut shënoi dy herë në fitoren e fundjavës ndaj Aston Villa, përfshirë një fitore të minutës së 94-të.

Një deklaratë e klubit deklaruar: “Son Heung-min do t’i nënshtrohet operacionit këtë javë pasi pesoi një frakturë në krahun e tij të djathtë.

“Pas operacionit, stafi ynë mjekësor do të rishikojë opsionet e menaxhimit për rehabilitimin e Sonit me lojtarin që pritet të jete jashte për disa javë.”

Do të thotë që ai patjetër do të humbasë ndeshjen e fundit të 16-të të Ligës së Kampionëve kundër RB Leipzig të Mërkurën dhe udhëtimin e së shtunës në Premier League në Chelsea.

Tottenham tashmë është pa sulmuesin e Anglisë, Harry Kane, i ciliu demtuar ndaj Southampton në janar.