Skuadra e Interit ka realizuar me sukses transferimin e Eriksen nga Tottenham.Interi raportohet se ka paguar 17.5MLN sterlina per te marre sherbimet e Eriksen.

27-vjeçari fluturoi në Milano për një mjekësor të hënën, dhe tani ka nënshkruar një kontratë afatgjatë me Nerrazurri.
Tottenham pranoi ofertën e Interit për blerjen e kartonit te Eriksen këtë muaj, në vend që te largohej në fund të sezonit me parametra zero.

Eriksen eshte lojtari i fundit nga premier league qe i bashkohet interit duke u passuar nga Ashley Young dhe Victor Moses.