Tashmë ska më dyshime për tranjerin italian Carlo Anceloti qe do marrë drejtimin e Everton kjo gje konfirmohet nga klubi në faqen zyrtare .
Klubi bëri njoftimin zyrtarë për ndeshjen e së shtunës kundër Arsenalit.

Duncan Ferguson do drejtojë ekipin tonë, Everton në sfidën e së shtunës kundër Arsenalit. Bashkë me të, në stol do të jenë edhe John Ebbrell dhe Francis Jeffers dhe trajneri i portierëve Alan Kelly,” thuhet në njoftimin e klubit nga Everton.

Në mediat angleze thuhet që prezantimi do të bëhet pas ndeshjes me arsenalin.